ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1408158
*
nr 140 8158
Spegel
Mahogny, H114
Utrop:
600 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/4 16:10:39
1
800 kr
22/4 11:13:44
2
400 kr
22/4 11:18:24
2
550 kr
22/4 13:18:58
3
700 kr
22/4 13:19:30
3
800 kr
22/4 13:19:54
3
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 140 8158
Spegel
Mahogny, H114
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/4 16:10:39 | 1 | 800 kr |
22/4 11:13:44 | 2 | 400 kr |
22/4 11:18:24 | 2 | 550 kr |
22/4 13:18:58 | 3 | 700 kr |
22/4 13:19:30 | 3 | 800 kr |
22/4 13:19:54 | 3 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27